Koło Naukowe Performatyków

Projekt założenia Koła Naukowego Performatyków Uniwersytetu Jagiellońskiego powstał w październiku 2011 roku z inicjatywy studentek wiedzy o Teatrze UJ - Karoliny Wycisk i Katarzyny Lemańskiej. Pierwszym opiekunem Koła był prof. Dariusz Kosiński, natomiast od roku akademickiego 2014/2015 opiekunem jest dr Mateusz Borowski.

Członkowie Koła współpracują z pracownikami Katedry Performatyki i z pozostałych wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego, tworząc projekty, mające na celu rozwój, budowany poprzez zdobywanie wiedzy na warsztatach, uczestnictwo w działaniach naukowych i praktycznych. Naszym celem jest tworzenie wydarzeń różnorodnych, które zachęcają do udziału w nich nie tylko studentów Performatyki.

W trwającym roku akademickim 2014/2015 do projektów Koła należą: Warsztaty Konferencyjne, Warsztat ruchowy zatytułowany: "Performowanie ciała. Osobista metoda ruchu Rafała Urbackiego", wystąpienie podczas Dni Nauki w Krakowie oraz podczas Weekendu z Performatyką, corocznego wydarzenia, organizowanego przez Katedrę Performatyki.

Zobacz nas na  FB